Moda i uroda Redaktor  

Sklep z ubraniami: jak bezpiecznie kupować w sieci?

Coraz więcej osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – decyduje się na kupowanie ubrań w sieci. Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Dobry internetowy sklep z ubraniami to szeroki wybór, przystępne ceny i szybka wysyłka. Niestety, nie każdy sklep jest uczciwy. O czym pamiętać, aby kupowanie ubrań w sieci było bezpieczne?

Poznaj opinie o sklepie

W Polsce działa obecnie mnóstwo sklepów internetowych oferujących odzież, akcesoria i dodatki. Zanim jednak zdecydujemy się postawić na jeden konkretny sklep z ubraniami warto sprawdzić, jakie opinie wybrany sklep z ubraniami zbiera wśród klientów. Opinie klientów znaleźć można na różnego rodzaju forach, blogach, a także serwisach zajmujących się zbieraniem opinii. Sięgając do nich, można dużo dowiedzieć się na temat działania sklepu. Jeśli pojawia się sporo konkretnych opinii negatywnych, jasno wskazujących co było nie tak, lepiej poszukać innego sklepu.

Dokładnie przeczytaj regulamin sklepu

Kiedy mamy już wybrany sklep z ubraniami, przed złożeniem zamówienia należy dokładnie zapoznać się z jego regulaminem. Znajdziemy w nim informacje dotyczące między innymi ewentualnych zwrotów. Błędem, który popełnia wielu klientów jest akceptacja regulaminy bez poznania jego treści. Może to zakończyć się niemiłą niespodzianką na przykład wówczas, gdy dowiemy się, że zgodnie z regulaminem czas wysyłki zamówienia może być wielokrotnie zmieniany.

Wybieraj bezpieczne płatności

Dobry sklep z ubraniami udostępnia swoim klientom kilka rodzajów płatności. Może to być przelew internetowy standardowy, szybki przelew, płatność kartą, płatność przy odbiorze czy też tradycyjna przelew bankowy/pocztowy. Aby zakupy w Internecie były bezpieczne, należy stawiać jedynie na sprawdzone metody płatności i robić to, używając tylko swojego komputera bądź smartfona. Pod żadnym pozorem nie należy płacić za zakupy, korzystając z kawiarenki internetowej czy też robiąc to w pracy. Może bowiem okazać się, że sprzęt, z którego korzystamy jest zawirusowany i ktoś niepowołany wejdzie w posiadanie naszych danych do logowania.

Wybieraj sklepy z certyfikatem SSL

Kupując ubrania online, zawsze trzeba zweryfikować stronę, z której korzystamy. Za każdym razem należy dokładnie czytać adres strony, sprawdzając, czy znajduje się przy nim zielona kłódka. Jest to symbol wskazujący na to, że włączony jest protokół szyfrowania SSL. Sklep z ubraniami, którzy korzysta z takiego certyfikatu jest bezpieczny. Zakupy w sieci mogą być bezpieczne. Wystarczy tylko pamiętać o naszych wskazówkach.