Kategorie
Turystyka

Seul – co warto zobaczyć ?

Seul to miasto nowoczesnych drapaczy chmur, popkultury i tętniących życiem rynków pełnych niezależnych sklepów. Oto nasze propozycje 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w intrygującej i tętniącej życiem stolicy Korei Południowej.

Gyeongbokgung Palace był głównym pałacem królewskim dynastii Joseon, położonym w północnym Seulu. Jest to jedna z najwspanialszych budowli w mieście i stanowi doskonałą reprezentację koreańskiej architektury. Powszechnie nazywany Pałacem Północnym, mieści pawilon położony na sztucznej wyspie pośrodku pięknego jeziora z trzema kamiennymi mostami rozciągającymi się na terenie pałacu.

Jeśli masz ochotę zobaczyć panoramę Seulu, wybierz się na wycieczkę do N Seoul Tower, z której rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama z pokazami świetlnymi. Projekcje multimedialne i niesamowity widok na rzekę Hangang sprawiają, że N Seoul Tower jest popularnym miejscem na romantyczną nocną wycieczkę.

Oficjalnie największy tradycyjny rynek w Korei, Namdaemun Market mieści ponad 10.000 sklepów. Oferując artykuły codziennego użytku i produkty lokalne, rynek ten jest żywą wystawą towarów hurtowych od tradycyjnej medycyny orientalnej po tanie koreańskie przekąski.

Wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić, Korea Furniture Museum jest idealnym miejscem dla miłośników historii, którzy zakochają się w zabytkowej kolekcji mebli drewnianych w muzeum. Wielu światowych kuratorów uwielbia odwiedzać to muzeum, a zwiedzający mogą zarezerwować jednogodzinną wycieczkę z przewodnikiem.

Wycieczka do Bukchon Hanok jest idealnym doświadczeniem kulturowym dla podróżników, którzy chcą zagłębić się w historię Korei. W tej starożytnej wiosce zachowała się 600-letnia osada miejska dająca zwiedzającym bogaty wgląd w tradycje dynastii Joseon. Położona na północ od potoku Cheonggye, wioska jest domem dla Bukhchon Traditional Culture Center i mieści wiele szacownych domów o architekturze w stylu koreańskim.

Dla tych, którzy chcą spróbować najlepszych koreańskich potraw z grilla, wizyta w restauracji Maple Tree jest obowiązkowa. Restauracja słynie z serwowania wysokiej jakości mięs w przestronnym wnętrzu, które jest wyłożone polerowanymi mosiężnymi stołami i nowoczesnym wnętrzem.

Ten kwitnący kompleks oferuje program pobytu w Świątyni, który pozwala turystom zrozumieć buddyjskie zwyczaje, uczestniczyć w intelektualnych dyskusjach z mnichami i cieszyć się ceremonią picia herbaty, która odbywa się każdego popołudnia. Świątynia słynie z tego, że co roku we wrześniu odbywa się tu Jeongdaebulsa, gdzie mnisi recytują Beopseongge z mocno wpisanych pism świętych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *