Dom Redaktor  

Jak prać koc ?

Jenny zapytała: „Jak się czyści rozmyte koce? Wiesz, koce, które są naprawdę miękkie… bez niszczenia ich? Mam ten niesamowicie miękki koc, który będę musiał umyć, ale obawiam się, że zniszczę jego miękkość.”

Miękkie, rozmyte koce to najlepsze rzeczy do przytulania się w zimny wieczór. Dostępna jest szeroka gama miękkich koców i wszystkie są dość łatwe do czyszczenia. Proste kroki mogą być podjęte, aby utrzymać miękkość koców przez długi czas.

Jak czyścić polary i mikrowłókna, koce z polaru
Koce polanowe występują w różnych poziomach jakości. Niższej jakości polar będzie pigułką i szybko straci swój delikatny dotyk. Wysokiej jakości koce polarowe, często oznaczone jako „Ultra Plush” w ogóle nie będą pigułki i pozostaną miękkie. Aby utrzymać miękkość koców poliestrowych, należy przestrzegać poniższych wskazówek dotyczących prania.

Będziesz potrzebować:
Detergent do prania
Płynny środek do płukania tkanin
Stojak do suszenia lub sznurek do odzieży
Kroki czyszczące:
Wlać do pralki odpowiednią ilość środka piorącego, odpowiednią dla ładunku koca.
Umieść koc w pralce.
Prać w delikatnym cyklu przy użyciu zimnej wody.
Podczas cyklu płukania należy dodać odpowiednią ilość płynu do płukania tkanin.
Powiesić koc i pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. Zapobiegnie to wylewaniu, które jest spowodowane ocieraniem się tkaniny o siebie w suszarce.
Jak czyścić koce z wełny
Będziesz potrzebował:
Łagodny detergent do prania, taki jak Woolite
Stojak do suszenia

Kroki czyszczące:
*Sprawdzajcie metkę pielęgnacyjną na wełnianym kocu przed czyszczeniem. Jeśli jest on oznaczony tylko jako czysty na sucho, to zrób to. Jeśli spróbujesz go umyć, może się kurczyć lub stracić miękkość.

Po pierwsze, upewnij się, że koc można prać w pralce.
Umieść go w pralce za pomocą łagodnego środka czyszczącego.
W delikatnym cyklu należy prać w zimnej wodzie.
Zatrzymaj cykl wirowania po 1 minucie wirowania, aby koc nie stracił swojego kształtu.
Pozostawić do wyschnięcia na powietrzu, zawieszając go na wieszaku do suszenia. Nigdy nie umieszczać koca wełnianego w podgrzewanej suszarce, ponieważ będzie się kurczyć.

Dodatkowe wskazówki i pomysły
Twarda woda może prowadzić do powstawania szorstkich koców. W razie potrzeby dodaj do wody płyn zmiękczający, aby koce i ubrania były miękkie i wygodne.
Jeśli Twój koc ma tendencję do „zrzucania” w pralce, umieść go w dużej poszewce na poduszki, a następnie włóż do pralki.
Unikaj używania prześcieradeł suszarki na miękkich kocach. Pozostawiają one warstwę, która może spowodować, że powierzchnia koca będzie szorstka.
Jeśli wydaje się, że na kocach jest powłoka, która sprawia, że są szorstkie, spróbuj użyć dodatkowego cyklu płukania, aby upewnić się, że cały detergent jest usuwany.
Nie zaleca się ręcznego mycia dużych lub grubych koców, ponieważ będą one bardzo ciężkie i uciążliwe, gdy będą mokre. Jeśli jednak mycie punktowe nie jest wystarczające i konieczne jest ręczne mycie, należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w przewodniku Jak myć ręcznie odzież.