Zwierzęta Redaktor  

Jak opiekować się świnką morską ?

Świnki morskie, czasami nazywane jaskiniami, są wytrzymałymi, zabawnymi, łatwymi w utrzymaniu zwierzętami, które zyskują coraz większą popularność. Czułe i dobre z dziećmi, świnki morskie nie wymagają specjalnej opieki. Niemniej jednak, w przypadku każdego zwierzęcia, ważne jest, aby wiedzieć, jak utrzymać je w zdrowiu i szczęściu. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dbać o swojego nowego królika doświadczalnego.

Wybierz odpowiednią klatkę dla swojego królika doświadczalnego. Mimo, że Twój królik doświadczalny może być bardzo mały, jeśli jest niemowlęciem, będzie rosnąć nieco większy. Klatki sprzedawane w wielu sklepach dla małych zwierząt nie są wystarczająco duże dla Twojego pupila. Poszukaj klatki o powierzchni co najmniej 7,5 stopy kwadratowej. Będzie się ona wydawać duża jak na młodą jaskinię, ale jest to odpowiedni rozmiar, aby pomieścić dorosłego. Jeśli masz dwie świnki morskie, znajdź klatkę o powierzchni co najmniej 10,5 stopy kwadratowej, aby pomieścić obie. (Jedno zastrzeżenie: Jeśli chcesz mieć dwie jaskinie, wybierz dwa samce lub dwie samice; w przeciwnym razie skończysz z wieloma niemowlętami. Świnki morskie mogą rozpocząć godowanie już w wieku jednego miesiąca).
Zdobądź tacę, jeśli klatka ma druciane dno. Niewygodne dla Twojego zwierzęcia jest posiadanie nieosłoniętego drucianego dna, więc załatw sobie tacę, która pokrywa całe dno. Ułatwi to również sprzątanie, ponieważ będziesz mógł go wsuwać i wysuwać.
Kupujcie zapasy do klatek. Będziesz musiał zapewnić posłanie, talerz na jedzenie, butelkę z wodą i zabawki dla swojego nowego zwierzęcia. Nie kupuj wiórów sosnowych ani cedrowych, ponieważ są one toksyczne dla jamek. Siano tymotki, które jest częścią diety królika doświadczalnego, jest najlepszą formą pościeli.
Pokryj dno klatki ściółką. Niektóre opcje ściółki obejmują ściółkę z siana, ściółkę papierową, ściółkę osikową lub ściółkę z polaru. Nie należy stosować ściółki cedrowej lub sosnowej, ponieważ są one niebezpieczne dla świnek morskich.
Przygotuj co najmniej jeden pokój, aby zapewnić świnkom morskim bezpieczeństwo. Twoje zwierzę będzie musiało często biegać, więc ważne jest, aby mieć jeden pokój, w którym będzie mogło bezpiecznie odkrywać i wyciągać nogi.
Usuń wszelkie przewody i kable, które mogłyby przeżuć twoją jamę i zostać porażone prądem.
Usuń wszystkie inne zwierzęta domowe z tego pomieszczenia. Podczas gdy niektóre króliki morskie mogą dogadywać się z psami, kotami i innymi zwierzętami, wiele z nich się boi. Wprowadzaj je ostrożnie i powoli, ale nie spiesz się z tym i pozwól swoim królikom doświadczalnym biegać bez obecności innych zwierząt na początku.
Zamknij wszystkie drzwi do pokoju, aby Twoje zwierzę nie uciekło.
Wybierz pokój z łatwą do sprzątania podłogą, ponieważ Twoje zwierzę może mieć wypadek na podłodze.

Jak karmić świnkę morską

Kupować komercyjną karmę dla królików doświadczalnych. Karmić go około 1/8 szklanki karmy dla świnek morskich dziennie. Cokolwiek, czego nie skończy, musi zostać usunięte, aby nie poszło źle.
Dajcie w jamie dużo tymothy’ego siana. Przednie zęby twojego zwierzęcia będą stale rosły, więc musi ono gryźć siano Tymoteusza, aby nie rosło zbyt długo. Jeśli używasz siana tymotki jako ściółki, pamiętaj, aby codziennie dodawać świeże siano i usuwać wszelkie zabrudzone siano.
Uzupełnić świeżymi warzywami. Najlepsze są ciemne zielone liście (szpinak, jarmuż, sałata ciemnozielona). Zaoferuj filiżankę tych zielonych warzyw dziennie. Kilka razy w tygodniu można też podać zwierzęciu kilka marchewek lub słodkich ziemniaków. Jeszcze raz usuń to, co nie zostało zjedzone.
Zawsze miej dostęp do świeżej wody.

Jak odebrać swoją świnkę morska

Wybierz czas, kiedy ty i twoje zwierzę będziecie spokojni. Chociaż czasami możesz potrzebować szybko zebrać królika doświadczalnego, najlepiej jest, przynajmniej na początku, postępować powoli i spokojnie.
Podeprzyj ciało swojej jaskini od spodu. Umieść jedną rękę pod jej klatką piersiową i delikatnie owiń palce wokół jej ciała. Drugą rękę umieść pod spodem i podnieś ją prosto do góry.
Trzymaj ją blisko ciała. Przytrzymanie jej blisko sprawi, że poczuje się bezpiecznie i zapobiegnie jej zranić się próbuje uciec.
Baw się swoją królikiem doświadczalnym. Jamy są towarzyskie i zabawne, więc zakup niektórych zabawek świnki morskiej jest zabawny sposób, aby zaangażować je i pomóc im więź. Ping pong lub piłki tenisowe są zabawne dla Twojego pupila do gonienia. Możesz również kupić tunel i uniknąć tworzenia własnego tunelu z materiałów zawierających papier, karton lub klej, ponieważ może on powodować problemy trawienne dla Twojego zwierzęcia.

Jak czyścić świnkę gwinejską

Regularnie szczotkuj swoją świnkę morską, aby zapobiec konieczności kąpieli. Świnki morskie zazwyczaj utrzymują się w czystości. Krótkoowłosą świnkę morską można zetrzeć suchą ściereczką i delikatnie szczotkować kilka razy w tygodniu. Długoowłosa świnka morska musi być codziennie delikatnie szczotkowana.
Przed przystąpieniem do kąpieli należy ogrzać pokój. Jeżeli Twoja świnka morska cierpi na grzybicze choroby skóry, możliwe, że będzie potrzebowała kąpieli. To bardzo ważne, aby nie przeziębiła się. Podkręć ciepło (lub wyłącz klimatyzację i wentylatory) w pomieszczeniu, którego będziesz używać.
Używaj specjalnego szamponu dla małych zwierząt. Sprawdź u lekarza weterynarii, jaki rodzaj szamponu jest najlepszy. Nie używaj szamponów dla ludzi ani produktów przeznaczonych dla psów. Szampon dla królików jest zasadniczo bezpieczny do stosowania na świnkach morskich. Możesz również potrzebować szamponu leczniczego, jeśli kąpiesz się w swojej jamie z powodu problemu ze skórą.
Do mycia świnki morskiej używaj ciepłej (nie gorącej) wody. Umyj ją szybko, będąc ostrożnym