Moda i uroda Redaktor  

Jak odetkać nos?

To ta pora roku, kiedy wszyscy w biurze wołają chorych. Te paskudne wąchania to tylko część kłopotów, ale możesz je sobie znacznie pogorszyć, jeśli nie dmuchasz prawidłowo nosem.

Poniżej znajduje się zapis wideo.

Dmuchanie w nos może sprawić, że będzie bardziej wypchany.

Czujesz się duszny? Dmuchanie w nos może spowodować, że poczujesz się gorzej. To dlatego, że budujesz nacisk w nozdrzach. Ten ucisk może spowodować, że śluz dostanie się do zatok, a nie z nosa.

Kiedy jesteś chory, ten śluz może zawierać wirusy lub bakterie.

Jeśli bakterie lub wirus dostają się do zatok, może to wywołać infekcję. Jeśli ta infekcja się rozprzestrzenia, może sprawić, że będziesz jeszcze bardziej chory.

Uczucie duszności jest spowodowane zapaleniem naczyń krwionośnych.

Dmuchanie tylko jeszcze bardziej podrażnia te naczynia, co może zwiększyć obrzęk. Więc, jaki jest właściwy sposób na wydmuchanie nosa?

Zamykać po jednym nosie i lekko dmuchać przez każdy z nich. Środki przeciwzapalne mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i otworzyć przejście, aby śluz mógł wypłynąć.

Spray nawilżający pomaga również rozluźnić suchy, skorupiasty śluz, otwierając drogę do delikatnego wydmuchiwania nosa. Podciągnij więc pokrywy, chwyć za chusteczkę i delikatnie wydmuchaj w kierunku dobrego stanu zdrowia.