Coraz większą popularnością cieszą się zakupy w aptekach internetowych. Jest to wynikiem pandemii, wygody, wszak nie musimy tracić czasu w kolejkach, czy w ogóle wychodzić z domu, a może cen i szybkiego ich porównania w kilku miejscach w sieci? Na pewno wszystkiego po trosze. Czy w ogóle warto jest dokonywać zakupów w aptekach internetowych?

Dostęp do apteki przez internet

Apteka internetowa daje nam dostęp do praktycznie każdego leku, którego nie ma na stanie w naszej lokalnej placówce. Wystarczy wejść na stronę, czy to konkretnej apteki, czy też korzystając z wyszukiwarki internetowej i od razu zwracane są linki do miejsc, w których nasz lek występuje wraz z ceną, jaką musimy zań uiścić. Pozwala nam to na szybkie zaznajomienie się z ofertą, porównanie ceny i wybór dostawcy. Różnice cen między poszczególnymi aptekami stacjonarnymi mogą być naprawdę duże.

W aptece internetowej, możemy zamówić lub zarezerwować dany lek, by potem spokojnie udać się do stacjonarnej siedziby, aby go odebrać. Co w przypadku, kiedy nasz lek jest na receptę? Nic straconego- wystarczy, że podamy odpowiedni kod recepty, pesel i śmiało można dokonać zakupu, a zamówienie odbieramy osobiście. Pamiętajmy, że leki z recepty nie mogą być wysyłane pod wskazany przez nas adres i należy je odbierać w stacjonarnym punkcie.

Wszystko czego szukasz w jednym miejscu

Apteka internetowa to nie tylko leki, ale też szeroka gama dermokosmetyków i suplementów diety. W jednym miejscu, bez wychodzenia z domu możemy zamówić szeroką gamę produktów, które nie tylko wpłyną na nasze zdrowie ogólne, ale też na nasz wygląd. 

Apteka internetowa musi spełniać określone przepisami wymagania. Co zrobić w momencie, gdy nie mamy zaufania, czy dana apteka jest wiarygodna, a leki w niej sprzedawane mogą być przeterminowane lub w inny sposób wadliwe? Jest na to sposób. Po pierwsze strona apteki internetowej musi mieć adres siedziby stacjonarnej, po drugie mieć widoczny logotyp UE, który odsyła do rekordów bazy danych o legalnych aptekach, po trzecie musi  mieć odnośnik do strony właściwego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego i po czwarte, strona musi zawierać numer zezwolenia pod którym dana apteka jest zarejestrowana. Jeśli te wszystkie warunki są spełnione, możemy bezpiecznie dokonać zakupów potrzebnych medykamentów.