Kategorie
Turystyka

5 miejsc, które warto odwiedzić w Bogocie

Bogota, stolica Kolumbii, licząca około 8 milionów mieszkańców, znajduje się na wysokości 2 640 metrów nad poziomem morza, co czyni ją jedną z najwyższych stolic świata!

To nie przypadek, że podczas mojej podróży po Ameryce Łacińskiej spędziłem ponad miesiąc w Kolumbii, ponieważ moim zdaniem jest to tylko jeden z najlepszych krajów, do których warto przyjechać. Na przykład, w Bogocie jest niezliczona ilość rzeczy do zrobienia! Jeśli myślisz, że znasz piękne krajobrazy, pyszne jedzenie i przyjaznych ludzi, ale nie byłeś w Bogocie, to musisz tam natychmiast pojechać!

Dlatego tak bardzo cieszę się, że mogę napisać ten artykuł dla Ciebie; jest to jeden z tych krajów, o których nie mogę przestać mówić! Uważam się za całkiem kompetentnego w sprawach takich jak to, co robić w Bogocie i tym podobnych!

  1. ZBADAĆ LA CANDELARIA

La Candelaria jest najbardziej kultową i historyczną dzielnicą Bogoty, w dużej mierze stołeczną starówką! Znajdziesz tam kościoły, stare domy kolonialne i najpiękniejsze uliczki, a zwiedzanie go jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie można robić w Bogocie!

Tutaj możesz przyłączyć się do bezpłatnego spaceru po La Candelaria. Trwa ona około 3 godzin, a przewodnicy przyjmują datki w zależności od tego, jak bardzo Ci się podobała! Przewodnicy są bardzo pomocni i odpowiedzą na wszystkie pytania, jakie możesz mieć.

WYCIECZKI: Alternatywnie, możesz zarezerwować 3-godzinną wycieczkę po malowniczej dzielnicy Candelaria lub 6-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Bogocie, która poprowadzi Cię przez najważniejsze punkty orientacyjne. Inaczej mówiąc, jeśli zamiast tego szukasz wycieczek rowerowych, polecam tę 4-godzinną wycieczkę.

  1. WĘDRÓWKA PO GÓRACH MONSERRATE

Monserrate to jedno z dwóch wzgórz otaczających miasto Bogota. Ponieważ znajduje się na wysokości 3.152 m n.p.m. możesz cieszyć się najlepszymi widokami na miasto i jego okolice z góry! Możesz wybrać się na godzinną wędrówkę pod górę, wsiąść do kolejki linowej lub skorzystać z kolejki linowej.

PRO WSKAZÓWKA: Moja rada jest taka, abyś jechał kolejką linową, ponieważ daje ona lepszy widok na miasto, jednak jeśli jedziesz tam w niedziele pamiętaj, że kolejka jest dość ruchliwa i możesz chcieć skorzystać z kolejki linowej!

Ponieważ zwiedzanie tej pięknej góry jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Bogocie, mogę polecić Ci wspólną wycieczkę Monserrate, która zawiera przewodnik informacyjny, który zabierze Cię przez kościół i pozwoli zobaczyć widoki. Alternatywnie, sprawdź tę 3 w 1 7 godzinną wycieczkę pieszą, która obejmuje wizytę w Monserrate, La Candelaria i kilku muzeach.

  1. ODWIEDŹ MUSEO BOTERO

Jednym z największych kolumbijskich artystów musi być Fernando Botero, a wizyta w Muzeum Botero jest jedną z najważniejszych rzeczy i zajęć podczas podróży do stolicy Kolumbii!

Znajdujące się w przepięknej okolicy La Candelaria, muzeum Botero jest gospodarzem wielu obrazów, których nie powinno się przegapić i które są dość ciekawą rzeczą do zaobserwowania.

TURYSTYKA: Jeśli spędzasz tylko jeden dzień w Bogocie, sprawdź tę 6-godzinną, prywatną wycieczkę. Odbierają Cię z lotniska i zabierają do najsłynniejszych zabytków + Muzeum Botero, a Ty wracasz na czas przed następnym lotem!

UWAGA: Wiele dowiesz się o Botero i jego sztuce, jeśli wybierzesz się do Medellin, jego miejsca urodzenia. Oto mój obszerny przewodnik o rzeczach do zrobienia w Medellin!

  1. LUDZIE OGLŠDAJŠ NA PLAZA DE BOLÍVAR

Epicentrum stolicy Kolumbii i jedna z perełek zwiedzania Bogoty, Plaza de Bolivar to plac, na którym znajduje się Pałac Sprawiedliwości, Katedra i budynek Kapitolu. Koniecznie sprawdź również Casa Nariño, pałac prezydencki położony zaledwie kilka minut spacerem od Plaza de Bolivar!

Nazwany imieniem Simona Bolivara, rewolucjonisty, który pomógł większości krajów Ameryki Łacińskiej uniezależnić się od Hiszpanii, Plaza Bolivar jest jednym z głównych punktów orientacyjnych miasta!

FUN FACT: Simon Bolivar jest bohaterem narodowym, więc kwadraty nazwane na jego cześć można zobaczyć w każdym kolumbijskim mieście – Medellin, Cartagena, Bogota – by wymienić tylko kilka z nich.

  1. ODWIEDZIĆ TARG PALOQUEMAO

Podczas podróży zawsze polecam udać się na lokalny rynek, a Bogota nie jest wyjątkiem! Rynek Paloquemao jest jednym z najbardziej kolorowych rynków w mieście i w całej Kolumbii! Paloquemao dosłownie oznacza „spalony kij” i można tam kupić wszystko, co się chce, zwłaszcza świeże produkty! To jedno z najfajniejszych miejsc do odwiedzenia w Bogocie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *